Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Funch McKinney | Published On : 26 Dec 2021

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/elgaardasmussen16/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://dailyuploads.net/zv24bdut3zep
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka możliwa także bez pieniędzyOglądając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule będę się starać rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W tym momencie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Wstępnie należy uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły pełno zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu stosownego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.