Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Britt Ohlsen | Published On : 18 Jan 2022

https://my.getjealous.com/woodardmogensen01
https://articlescad.com/kancelaria-upad-o-konsumencka-2648.html
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka - zadbaj o właściwy wniosekOglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule postaramy się rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Wstępnie trzeba uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.