Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Melton Gibbs | Published On : 15 Jan 2022

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://postheaven.net/irwin08justice/kancelaria-upadlosc-konsumencka-cgd9
https://www.file-upload.com/pl1mgd9h0enz
https://squareblogs.net/rehabilitacjasanok63/kancelaria-upadlosc-konsumencka-cv1f
https://squareblogs.net/birchbill02/kancelaria-upadlosc-konsumencka-8y7k

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a kilku komornikówBadając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule chcę rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W tym momencie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na wstępie pozostaje wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest korzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.