Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Flowers Hanna | Published On : 15 Jan 2022

https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-12-24-8
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://brookswestermann00.bravejournal.net/post/2021/12/26/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://blogfreely.net/benchflesh86/kancelaria-upadlosc-konsumencka-4d88
https://zenwriting.net/hottest29/kancelaria-upadlosc-konsumencka-41bd

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a kilka egzekucji komorniczychŚledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chciałabym rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na początku pozostaje uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które zaciągnęły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest korzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.