Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : McGrath Marcher | Published On : 15 Jan 2022

https://corbettpetersen4.webs.com/apps/blog/show/50193964-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla niezdecydowanychOglądając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chciałabym rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W obecnej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie powinno się wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.