Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Cassidy Pickett | Published On : 13 Jan 2022

https://www.file-upload.com/72p8kv5ire9v
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/porada-prawna948/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, jako zbawienie dla zadłużonychBadając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chcemy rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Teraz (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Po pierwsze przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.