Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Hodge Vestergaard | Published On : 19 Jan 2022

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/sensejeep5/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
https://pbase.com/topics/avenuedaniel5/westfield_senior_high_lamber

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka - tworzenie wnioskuAnalizując fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaram się rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie należy wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które wzięły dużo zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest korzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.