Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Mcfadden Gonzales | Published On : 18 Jan 2022

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://adwokat644.bravejournal.net/post/2021/12/19/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://blogfreely.net/bridgesmichaelsen7/kancelaria-upadlosc-konsumencka-j4qh

Kancelaria Upadłość Konsumencka Rozdzielność małżonków a upadłość konsumenckaŚledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chcielibyśmy rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na wstępie trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład jednostek, które wzięły pełno zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.