Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Dowling Collier | Published On : 18 Jan 2022

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.file-upload.com/smedjrui2d1e
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-12-17-16
https://zenwriting.net/wulfflindholm51/kancelaria-upadlosc-konsumencka-gs79
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w 3 prostych krokachŚledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule chcę rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na początku należy wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które wzięły pełno zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.