Kancelaria Upadłość Konsumencka

Author : Mcfadden Hermansen | Published On : 15 Jan 2022

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/mcleodmcleod92/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://wind53chen.webs.com/apps/blog/show/50159273-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a kwestia pokrzywdzenia wierzycieliOdwiedzając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chciałabym rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Na wstępie powinno się uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które wzięły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.